Kerlido un Lidsēne

 

Latviešu tauta spēle

Jauna spēle “Lidsēne” un berni

J

 

Rotaļlieta ļauj sabalansēt vājāko un stiprāko spēlētāju spēkus.

Ražots Latvijā. Izgudrots Latvijā

Ar cieņu, Vladimirs Vorohobovs +371 28289975, www.kerlido.lu.lv

Latviešu tauta spēle “Kerlido”

 

Lidojoša rotaļlieta ar trim kājām kuru jāsaķer ar nūju. Latvijas nacionālā spēle.  Latvijas tautas  rotaļlieta.

Kas tas ir ?

 

Kerlido Kirlido spēle ir lidojošais trijkājis ar trijām izplēstajām kājām, uz kuru uzgaļiem ir piestiprināti atsvari un kuram ir viegla aste. Rotaļlieta ir paredzēta sporta spēlēm un žonglēšanai.

Attēls 1. – viegla aste, kas ir iztaisnota uz augšu, 2. – viena no cietajām kājām, 3. – atsvars uz kājas uzgaļa, 4. – nūja, uz kuras piezemējas lidojoša rotaļlieta.

Lūdzu padoma : ka to izmantot savā reklamā?

skati: tas notik pašā  Rīgas Centrā  !

Velāk nofilmesim labāk…

 

Esot izmesta gaisā, rotaļlieta izvēršas gaisā zem aerodinamisku spēku darbības un lido ar smagām kājām uz priekšu. Uzlidojot uz nūjas, kuru horizontāli tur rokā spēlētājs, tā pakāras uz tās tā, kā viena kāja karājas no vienas puses, bet divas citas no otras nūjas puses. Kerlido var uzreiz no jauna sviest gaisā ar to pašu nūju nedarot nekādas sagatavošanas kustības. Atšķirībā no spēlēm, kur lidojošais priekšmets tiek noķerts ar dukuru vai lipekli, šeit nevajag izmantot otro roku Kerlido atbrīvošanai. Šī īpašība padara spēli par daudz dinamiskāku un interesantāku.

 

Dotā rotaļlieta var būt izmantota pāra spēlei, kas attālināti atgādina badmintonu. Bet atšķirībā no badmintona bumbiņas, Kerlido nevis atsit, bet gan ķer uz nūjas.

 

Uz šīs fotogrāfijas var redzēt, ka spēlētāji tur rokās nūjas un sviež viens otram Kerlido un pēc tam ķer to.

Noteikumi nopietnajiem sportistiem

Sagatavoti sportisti spēlē ne ar vienu Kerlido, bet arī ar diviem vienlaicīgi, metot tos viens otram, kas padara spēli par daudz interesantāku un dinamisku.

Par labāku virsmu nopietnām sacensībām tiek skaitīts slapjš asfalts.

Ir divi varianti kā organizēt laukumu nopietnām sacensībām:

1. Var izmantot tīklu starp spēlētājiem un standarta apzīmētus laukumus (tādus pašus kā badmintonā).

2. Var izmantot neitrālu laukumu ar platumu 6 metri starp diviem laukumiem, katrai no kuriem ir izmērs 10х6 metru.

Uz zemes nokritušos Kerlido var pacelt ar nūju. Spēles mērķis – aizmest divus Kerlido pretinieka teritorijā. Līdzko spēlētājam tas izdodas, viņš kliedz – “divi “!, kas nozīmē prasību apstādināt spēli un pieskaitīt viņam vienu punktu, tomēr ja abas Kerlido stāv pretinieka teritorijā uz kājām, tad viņam ir pieskaitīti divi punkti. Ja Kerlido nolaižas aiz laukuma robežām, atsitas tīklā, krīt uz neitrālas teritorijas vai aizlido zemāk par uzvilktās auklas, tad punkts ir pieskaitīts pretiniekam. Spēle tiek spēlēta līdz 21 punktam pie viena no sāncenšiem. Tomēr, ja spēles gaitā Kerlido tiek pakārts uz tīkla augšmalas vai uz auklas, tad spēlētājam, kurš svieda to, ir pieskaitīta sakāve visā spēlē.

Kerlido spēli ir iespējams ātri organizēt uz jebkādu teritoriju – nekādi stabi ar tiklu nav vajadzīgi !

Atvieglotajā variantā divi spēlētāji spēlē tikai ar vienu Kerlido, bez jebkādām sacensībām, un vienkārši bauda spēli. Ar vienu Kerlido var spēlēt pat mazgadīgie bērni, sirmgalvji, invalīdi un vienkārši nesagatavoti iesākoši spēlētāji, taču atšķirībā no tenisa vai badmintona, spēle Kerlido padodas uzreiz no pirmajiem metieniem.

Nosaukums izriet no latviešu vārdiem “Ķer ” un ” Lido” . Latviešu valodā vārdam ir sieviešu dzimte, ” Kerlido spēle”, krievu valodā – vidēja dzimte. Esperanto “о” nobeigums ir visu lietvārdu standarta nobeigums. Patentēts.

Ražots Latvijā.

Tel. 371 28289975 (Bite), riga2006@inbox.lv

Kontakti

riga2006@inbox.lv 

tel.  +49 (0) 15213216034